14.04.2014

evden para kazanmanın yolları :)

öncelikle yazımın ana amacını tek bir cümle ile burda yazayım sonra kendi hayatım hakkında anlatmak istediklerime geçeyim :) evden blog yazarak ve reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz.. detaylar son iki paragrafta..

kendimi bildim bileli iş hayatındayım, kah 2 sene, kah 9 ay, kimi yerde de sadece 5-6 ay.. Lise mezunu olduğum ve kendime ait bir mesleğim olmadığı için sekreterlik, ön muhasebe, satış danışmanı, call center agent görevleri derken şimdilerde evimde hem her istediğimde bebeğimi doyasıya içime çeke çeke kokluyor onu kendim büyütüyorum, hem de evden para kazanıyorum.. keşke bütün anneler benim imkanıma sahip olsa ama görüyorum ne yazık ki insanlar asgari ücretin bile altında haftada 6 gün yavrucaklarından uzakta çalışıyor, yorgun argın eve gelip bir ton ev işi yapıp bir de çocuk yetiştirmeye çalışıyor :(( pardon iki çocuk demeliydim galiba :)) bu durumu bildiğim için hamd ve sena yüce yaradana olsun, rabbime hep şükrediyorum bana bu meziyeti ve şansı sunduğu için. çünkü ben fıtrat olarak evde bebeğim varken dışarıda çalışabilecek birisi değilim, kesinlikle yapamam, yapsam verimli olamam. Allah bu duruma getirmesin beni, çünkü her gün her gün yavrumdan ayrı kalamam.

Blog Yazarak Para Kazanmanın Yolları

evden para kazanmanın yollarından bence en güzeli blog yazarak para kazanmak.. blogspotta yazıp para kazanılmıyor öncelikle onu söyleyeyim, wordpress bloglarından daha fazla para kazanılır blogspot bloglarına göre.. neden bilmiyorum ama öyle.. sanırım wordpress blogları etiket, kategori ve resim sayfaları bakımından google arama motoruna daha fazla içerik sağladığından.. ilk aklıma bu geliyor, çünkü blogspotta blog yazarak para kazanan bir kişi bile duymadım, belki vardır bilemem ama ben duymadım.. 

herneyse nerede kalmıştık evet evden blog yazarak para kazanmanın yolları :) öncelikle bu yazıyı tamamen amme hizmeti olsun diye yazıyorum hiçbir çıkar amaçlı değil zaten bana bir faydası da olmayacak, tamamen bebecikler ve çocuklar annesiz büyümesin temennisiyle kaleme alıyorum, çünkü; çalışan annelerin çocuklarını görünce içim acıyor :( kaliteli vakit geçirip çocuğunun psikolojik ihtiyaçlarını da karşılayarak onu sevgisiz, oyunsuz ve aktivitesiz bırakmayan, çocuğunun anlattıklarını, hayallerini dinleyip onu birey gören ve ciddiye alan annelere değil lafım tabi..

arkadaşlar daha önce yazmıştım bloglayarak nasıl para kazanılır diye şimdi evden para kazanmak isteyen ev hanımları ve hatta beyler için ek iş olabilecek güzel bir kapı olduğundan buraya da yazıyorum..

blog yazarak para kazanıyorsun peki bunu nasıl başarıyorsun? Blog’da yazı yazarak nasıl para kazanabilirim? İnternetten kolayca kısa yoldan para kazanmanın yolları nelerdir? Google adsense ile blog’um üzerinden nasıl kazanç sağlayabilirim? Bana aylardır gelen bu sorular inanın çığ gibi :) Şuan sadece aklıma gelen soruları yazdım.
Şimdi “kısa yoldan köşe” olmanın değil ama kısa yoldan “akmasa da damlar” hesabı para kazanmanın yollarından biri olan, “özellikle” ev hanımları için güzel bir para kazanma yöntemi olarak gördüğüm google adsense yayıncısı olarak nasıl para kazanabileceğinizi nacizane bilgilerim ve yeni anne olmanın kısıtlı zamanına dayanarak anlatacağım.
Google adsense yayıncılığı için Google’a başvuru yapmadan önce aşağıdaki şartları sağlamış olmalısınız. Aşağıdaki şartları ve Google Adsense kurallarına itaat etme sürekliliğini sağlayabilirseniz siz de blog yazarak para kazanabilirsiniz demektir. Google adsense program politikalarını okumayı alışkanlık haline getirirseniz google adsense yayıncısı olduktan sonra bir politika ihlali yapmazsınız ve yayıncı hesabınız kapatılmaz, ya da en kötü ihtimalle ihlal tespit edilen blog’daki/web sitesindeki reklam yayınınız durdurulmaz.

Blog Yazarak Para Kazanmanın Yolları

  1. Blog’unuz wordpress altyapılı gibi bir blog olmalı. Örneğin; Blogspot türü ücretsiz blog türlerinden çok fazla google adsense geliri elde edeni henüz görmedim. Domaininizin .com, .net veya .org gibi uzantılara sahip olması da önemli. Örneğin; blogspot.com veya .wordpress.com uzantısı google arama motoru üzerinde ne kadar güncel görünürse görünsün çok fazla gelir elde edilemiyor.
  2. Blog (ya da web siteniz) google adsense başvurusu yapmadan evvel, belirli bir süre özgün arşiv toplamış olmalıdır. Özgün arşivden kastım kopyala-yapıştır olmayan kendi fikirlerinizi ve kendi cümlelerinizi içeren orjinal içerikli yazılar ve fotoğraflardır. Belirli bir süreden kastım google adsense başvurusu yapmadan evvel en az 6-7 aylık arşiv (yazı/post) biriktirmiş olmanızdır.
  3. Sadece tek bir blog’dan ya da web sitesinden google adsense yayıncısı olarak iyi para kazanmak istiyorsanız günde (her gün!) 15-20 yazı girmeniz gerekir ve bu yazıların mutlaka ama mutlaka diğer sitelerde bulunmayan orjinal içerikli yazı başlıklarına ve yazılara sahip olması gereklidir. Blog ya da web sitenizde çok az ya da hiç kopyala yapıştır yazı bulundurmanız kendi menfaatinizedir. Eğer ben bir blog’a günde 15-20 yazı giremem derseniz günde 1 yazı girersiniz, yine para kazanırsınız ama az kazanırsınız. Aylık alabilecekken aylığınızı üç, dört ayda bir alırsınız misal.
  4. Sadece birkaç fotoğraf ve bir cümleden ibaret oluşturulmuş yazılar, sadece kopyala yapıştır yazılar çoğunluğu oluşturuyorsa ya da daha kötüsü sitede sadece fotoğraflar varsa google adsense yayıncısı olamazsınız. Olduysanız ve hala hesabınız kapatılmadıysa google denetçilerinin gözünden kaçmış olduğunuz anlamına gelir ve her an hesabınız bloke olabilir. Hesap bloke olursa başka bir hesap açabilir ve tekrar google adsense yayıncısı olabilirsiniz evet ama bir daha o blog üzerinde ya da web sitesinde google adsense reklamı yayınlanamaz. Başka bir blog ya da web sitesi ile “sil baştan” başlamanız gerekir.
not: konuyla alakalı sormak istediğiniz soruları hiç çekinmeden bu yazı altına bırakabilirsiniz. en kısa zamanda bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışacağım. emeğe saygı  ehemöhöm google arama motoru üzerinden wordpress para kazanma, blogdan para kazanmak, google adsense ile para kazanmak ya da google adsense ile nasıl para kazanılır yazarak aratırsanız benim yazmadığım detayları da yazmış olabilecek arkadaşların yazılarına ulaşabilirsiniz.
Hadi google adsense’e üye olun ve para kazanmaya başlayın :) Umarım adsense’e kabul edilirsiniz ve artan bir istatistikle kazanç elde edersiniz ;)

via
Yorum Gönder